. . . . . . . . M-Mavaddat . . . . . . .

تست Integration و تست System

جمعه 2 اردیبهشت 1390-02:55 ب.ظ

تست Integration و تست System :

فاز طراحی معماری در توسعه نرم افزار، قطعات و رابط هایی را مشخص میکند که سیستم را شکل می دهند، سیستمی که مشخصاتش به راستی باید نیازمندی های از پیش تعیین شده را مرتفع نماید.

.
تست سیستم برای این منظور طراحی شده که تعیین کند آیا سیستم سر هم شده، ویژگی های لازم را دارا میباشد ؟ در اینجا فرض می شود که قطعات به طور انفرادی کار می کنند و بررسی بر روی این انجام می شود که آیا سیستم به عنوان یک کل، کار می کند ؟ این سطح از تست معمولا به دنبال مشکلات طراحی و ویژگی های سیستم می گردد. در اینجا جستجو برای خطا های سطح پایین تر هزینه بسیار زیادی دارد و این تست معمولا توسط برنامه نویسان انجام نمی شود، بلکه تیم تست جداگانه ای تست سیستم را انجام می دهد.
.
فاز طراحی زیر سیستم ها در توسعه نرم افزار، ساختار و رفتار زیر سیستم ها را مشخص می کند که هر کدام باید عملکرد هایی را در معماری کلی نرم افزار انجام دهند. در اغلب مواقع زیر سیستم ها، نرم افزار های قبلا توسعه یافته تطبیق داده شده با سیستم فعلی هستند.
.
تست Integration برای این منظور طراحی شده است که تعیین کند آیا رابط های بین ماژول ها، در یک زیر سیستم، فرضیات پایداری دارند و به درستی با هم ارتباط برقرار می کنند ؟در این تست باید فرض کرد که ماژول ها به درستی کار خود را انجام می دهند.
.
در برخی ادبیات واژگان تخصصی، این دو تست به جای هم تعریف شده اند.
در اینجا تست Integration، به تست سیستم یا زیر سیستم مجتمع شده اشاره نمی کند.
تست Integration معمولا جزء وظایف اعضاء تیم توسعه است.

Source : Introduction to software testing  -  Ammann & Offutt

نوع مطلب : مهندسی نرم افزار 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات